Zasilacze

Zasilacz stabilizowany TS-24 można stosować w układach automatyki przemysłowej do zasilania napięciem stałym stabilizowanym 24VDC np.: czujników indukcyjnych, pojemnościowych, optycznych itp.

Obudowa wykonana z tworzywa ABS jest przystosowana do montowania np. w szafie sterowniczej na szynie DIN lub przy użyciu elementu montażowego mocowanego dwoma wkrętami M4. Obudowa posiada łatwo dostępne od przodu zaciski do dołączenia przewodów zasilających 230VAC, przewodów łączących czujniki z zasilaczem i obwodów sterowanych przez przekaźniki wykonawcze.

Dwa przekaźniki wykonawcze w zasilaczu mogą być sterowane czujnikami dołączonymi do zacisków wejściowych obudowy zasilacza. Zestyki przełączne przekaźników dołączone do zacisków wyjściowych obudowy, umożliwiają sterowanie zewnętrznymi obwodami automatyki.

Zielona dioda LED sygnalizuje dołączenie napięcia zasilającego 230VAC, dwie czerwone diody LED sygnalizują przełączenie zestyków przełącznych przekaźników wykonawczych.

Wejścia N1, N2 i P1, P2 umożliwiają dołączenie dowolnych czujników (z wyjściem NPN lub PNP, z funkcją wyjściową NO lub NC).

Dołączając do wejścia N czujnik z wyjściem NPN lub do wejścia P czujnik z wyjściem PNP, można sterować pracą przekaźnika realizując jego funkcję działania zgodnie z funkcją wyjściową NO lub NC dołączonego czujnika.

Dołączając czujniki odwrotnie, tzn. do wejść N czujnik z wyjściem PNP lub do wejść P czujnik z wyjściem NPN, można sterować pracą przekaźnika zmieniając jego funkcję wyjściową na odwrotną (nie dotyczy to czujników z wyjściem typu „otwarty kolektor”).

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl